Bezpečné ukládání dat

V poslední době se čím dál častěji stává, že k nám přijde člověk s poškozeným flash diskem a prosí nás o pomoc se záchranou jeho jediné kopie svých dat. Vždy se budeme snažit být nápomocni a často se to i povede. Občas je ale bohužel disk natolik poškozený, že jsou data ztracena nenávratně. Proto jsme se rozhodli napsat tento příspěvek, abychom vás navedli k informacím, které by ztrátě dat mohli zabránit.

Nejdůležitější je si uvědomit, o jakou kategorii dat se jedná. Jestli data, která chci ukládat, jsou citlivé povahy nebo nebude vadit, když je spatří i někdo jiný. Kompletní a zároveň stručný rozbor této problematiky naleznete na webu https://it.muni.cz/prehledy/doporuceni-pro-uzivani-ulozist.

Pak už zbývá si jen zvolit způsob ukládání dat. Pokud se rozhodnete o cloudové řešení, tak veškeré informace o poskytovaných úložištích naleznete na https://it.muni.cz/kategorie/datova-uloziste. Zaujala-li vás jiná metoda ukládání dat a nevíte si rady, směle se na nás obraťte a my vám rádi pomůžeme.

Na závěr jen musíme dodat, že to chce zálohovat, zálohovat a zálohovat!